Hier is de Release Candidate van MCNLive Kris! Alle problemen welke tijdens het testen van de beta's zijn gevonden zouden opgelost moeten zijn in deze versie. Als geen nieuwe problemen worden ontdekt zal de uiteindelijke versie niet afwijken van deze RC.
Een introductie voor diegenen die de beta's niet hebben gevolgd:
Hier is MCNLive Kris!
Nog niet alle opties welke je van MCNLive gewend was zijn aanwezig, maar de meest belangrijke zaken werken! Copy2ram is present, remastering is beschikbaar en zelfs het booten vanaf een USB stick is mogelijk!
Enkele zaken zijn nog niet beschikbaar (wat niet betekend dat het niet meer terug komt, maar in ieder geval niet in "Kris"). Als voorbeeld noem ik de 'persistent' optie waarbij wijzigingen opgeslagen bleven in een bestand.
Omdat voor het draaien van Mandriva 2010.0 met KDE 4.3 meer geheugen nodig is dan voor het draaien van Mandriva 2007.1 met KDE 3.5 is een bootoptie 'useswap' toegevoegd welke zorgt dat lokale swappartities tijdens booten worden geactiveerd zodat meer geheugen beschikbaar is.
De naam "Kris"
Kris is natuurlijk de nick van de persoon wie van oorsprong MCNLive draaiende hield. Je kunt het dus zien als een eerbetoon aan haar werk. Aan de andere kant kan een "kris" of "keris" ook een wapen zijn, zoals verwerkt in de bureaubladachtergrond.

Inhoud van de ISO
MCNLive Kris is gebaseerd op een volledig geüpdate Mandriva 2010.0 installatie, met KDE SC 4.3.5 als bureaubladomgeving. SMplayer is toegevoegd voor het afspelen van beeld en geluid. Gezien we een remaster functie hebben is K3B toegevoegd om je de mogelijkheid te geven jouw remaster direkt te branden.
Firefox is de standaard browser maar je kunt Konqueror starten vanuit het menu als je deze wenst te gebruiken.
Zoals je ziet is "Kris" niet beladen met software. Dit ook omdat je zelf een eigen remaster kunt maken met de software welke jij graag wilt gebruiken.
Testen
Hoewel het meeste goed zou moeten werken is het natuurlijk altijd mogelijk dat iets niet werkt op jouw hardware. Daarnaast kan het best zijn dat jij fouten vind welke in de beta's niet zijn opgemerkt. Als je problemen hebt, laat het dan weten door in dit topic een antwoord te plaatsen. Let wel dat je een duidelijke omschrijving van jouw probleem geeft. Een omschrijving als "hij doet het niet" kan natuurlijk niemand wat mee. Check in geval van hardware problemen ook even of dit op Mandriva One wel naar behoren werkt.
In geval van hardware problemen kan de output van het volgende commando erg handig zijn:
CODE
lspcidrake -v
"Kris" op USB plaatsen
Je kunt Mandriva Seed gebruiken om de iso op een usb stick te plaatsen. Als je echter niet bang bent van de command-line dan kan je hiervoor ook heel goed het dd-command gebruiken. Let wel: Je plaatst de iso over de gehele stick, niet op een partitie. Hierdoor verlies je alle data op de stick!
CODE
dd if=mcnlive-kris-rc1.iso of=/dev/sdX bs=8M && sync
Waar je sdX vervangt door het device van jouw keuze. Let alsjeblieft goed op welk device je selecteerd daar zonder pardon jouw harddisk overschreven kan worden!
Download
Je kunt de beta downloaden vanaf een van deze mirrors:
ftp://ftp.nluug.nl/pub/os/Linux/distr/man...l/mcnlive/Kris/
ftp://ftp.surfnet.nl/pub/os/Linux/distr/m...l/mcnlive/Kris/
Mocht je gebruik willen maken van een torrent client zijn torrent files te vinden op onze pagina op OssT:
http://www.osst.co.uk/Download/?id=32
