HJH
Mar 24 2004, 05:21 PM
Microsoft is vandaag beboet door de Europese Commissie voor "leveraging a monopoly" (misbruik maken van een monopolypositie). De boete beslaat 500 miljoen Euro. Dit lijkt veel, maar dat is niet het grootste probleem voor Microsoft:
De EC wil namelijk ook dat Microsoft documentatie vrijgeeft zodat anderen ook Microsoft-compatible producten op de markt kunnen zetten. Dit zou voor Microsoft op de langere termijn wel eens heel wat vervelender kunnen zijn!
Zie voor meer informatie ook de onderstaande links:
http://www.theregister.co.uk/content/4/36499.html
http://www.theregister.co.uk/content/4/36496.html
http://www.rtl.nl/(/financien/rtlz/home/)/...r_eu_europa.xml
Hendrik-Jan
PiLotCoptEr
Mar 24 2004, 06:43 PM
:idea: Feestjuh! Hopen dat Microsoft verliest!

:D
Kaneda
Mar 24 2004, 07:01 PM
Ze hoeven niet zozeer te verliezen, want dan is er geen concurentie meer. En als er geen concurentie is, zullen producten minder snel verbeterd of vernieuwd worden. (Niet dat windows zoveel goeie producten op de markt brengt :

: ) Maar zodra code vrijgegeven wordt zijn er meer kansen voor andere bedrijven om te KUNNEN concureren. Ik vind de beslissing van de EC goed (al had de boete wel wat hoger gemogen

)
Alain
Mar 24 2004, 07:26 PM
[quote=Kaneda]Maar zodra code vrijgegeven wordt zijn er meer kansen voor andere bedrijven om te KUNNEN concureren. Ik vind de beslissing van de EC goed (al had de boete wel wat hoger gemogen

)[/quote]
Het gaat niet om het vrijgeven van code - wat imho niet meer dan normaal is dat je dat voor jezelf mag houden - maar om het vrijgeven van documentatie. Dit is wel een essentieel verschil, aangezien je met de sourcecode aanpassingen kan maken in het besturingsysteem zelf en met goede documentatie applicaties kan schrijven voor het besturingssysteem.
Tux Brothers
Mar 24 2004, 08:15 PM
Die boetes doen MS echt helemaal niets dit is een fractie van wat er wereldwijd verdient wordt op hun producten.
Waar ik meer gevaar in zie is dat juist doordat ze deze boete betalen ze bepaalde strategieen niet hoeven te wijzigen.
Dit lijkt dus meer op een soort "belasting" waardoor ze toch in bepaalde dingen hun zin kunnen doordrammen, voor deze strategie kiest MS dus dan ook nadat arbitrage pogingen mislukt zijn.
Kaneda
Mar 24 2004, 10:23 PM
hmmm op teletekst stond toch echt
"geheime broncode"
ach het gaat erom dat micro$hit doorkrijgt dat ze niet op deze manier door mogen/kunnen gaan...
HJH
Mar 24 2004, 11:48 PM
@Kaneda
Vandaar ook dat ik teletekst niet heb gelinkt. De pagina' s van the Register zijn over het algemeen vrij helder en compleet over dergelijke stukken.
En de pagina van rtlz is voor de mensen die geen zin hebben in Engels, maar die is helaas niet compleet.
Hendrik-Jan
superstoned
Mar 26 2004, 01:24 PM
het is gewoon gelul, zeg, m$ zou, als ze verliezen, 500 miljoen moeten betalen. Wettelijk kunnen ze een maximum van 3.5 miljard boete krijgen, dat zou 10% zijn van wat ze jaarlijks verdienen - ofwel, het is gewoon helemaal nix. als dat geld nu eens naar OSS ging, DAN had m$ het er WEL moeilijk mee ;-)
HJH
Mar 26 2004, 05:36 PM
Zoals Alain al schreef:
de pijn zit em voor MS niet in de boete, maar in het feit dat ze documentatie moeten vrijgeven waardoor anderen ook applicaties voor MS pakketten kunnen schrijven.
En dat is dan ook waar MS zo op tegen is...
Die boete is pas een voorproefje en dat heeft de EC ook heel erg duidelijk gemaakt.
Als MS niet binnen 120 dagen met de gevraagde documentatie op de proppen komt, dan worden pas via boetes e.d. verdere maatregelen genomen.
Hendrik-Jan
PiLotCoptEr
Mar 26 2004, 06:27 PM
:? Maar er staat daar dat Microsoft een nieuwe Windowsversie moet uitgeven zonder WMP e.d. Is dat even lullig

!
Alain
Mar 26 2004, 06:44 PM
Mensen, het bedrijf heet gewoon Microsoft. Als je het niet eens bent met hun policy geef dan wat argumenten en niet een zinloze flame ...
Dit is een "Print" versie van onze forums. Om de volledige versie met meer informatie, afbeeldingen en opmaakte bekijken, a.u.b.
klik hier.