Wireless met MCNLive Cherbourg

Van MandrivaClub.NL Wiki

Ga naar: navigatie, zoek


[bewerk] Wireless met MCNLive Cherbourg

(door Hommel)

Ik heb dit getest met een Laptop Acer type Aspire 1356MI met een AMD Athlon XP-M 2800+ waarin een draadloos verbinding zit die je kunt aan en uitschakelen, deze werd niet herkend. Maar ik heb een WL112 en die word wel netjes aangesproken. Dus draadloos op internet met een Live CD das mooi. Opmerking tussen door, deze werkt ook op Mandriva 2006.0 official release - kernel 2.6.12-12mdk i 686.

1) Hoe te werk; steek eerst de WL112 opzij in het slot leg CD er in, en zorg er voor dat in de Bios de CD-rom speler als eerste staat voor te kunnen starten, start de handel op totdat Mandriva loopt.

2) Onderaan in de balk van het bureau blad staat een TV schermpje met links er in een rood bolletje, klik hierop dit heet MCC (Mandriva Control Center).

3) Vul in het nu zichtbaar venster password “root” in, klik op ok.

4) In het nieuwe scherm klik op “Hardware”(printer afbeelding).

5) Nu verschijnt rechts een aantal afb. klik op printplaat met vergrootglas “Look at and conf........”

6) Als er nu waarschuwingen komen even op “no” klikken, kan zijn dat sommige dingen weigeren.

7) Kijk in lijst links waar staat “Ralink RT2500 802.11 Carbus Reference Card”en klik hier op.

8) Rechts verschijnt nu een veld met gegevens, en klik nu onderaan op “Run config tool”.

9) Er komt weer een nieuw veld, klik nu op “Wireless” en klik op “Next”.

10) Nu kies weer “Ralink RT2500 802.11 Carbus Reference Card” en klik op “Next”.

11) Nu staat er “Unlisted-edit manually” als het goed is, is deze al actief, klik op “Next”.

12) TOT hier VERDER (is het afhankelijk van het internet of het autom. DHCP hebt of niet. Ik heb dus autom. DHCP dus even verder voor deze optie)

13) Kies (voor DHCP) achter “Operating Mode ”Auto”

14) Zet achter “Network name (ESSID) “ ..........naam draaloose router..... “

15) Kies achter “ Enryption mode ” “ Open WEP ”

16) Zet achter “ Enryption key “ “ .....( password draadl. Router).....” Klik op “Next”

17) Hier kies “Automatic IP (BOOTP/DHCP)” was bij mij al aan gevinkt.

18) Hier staan ( bij mij) beide aan gevinkt “ Get DNS servers from DHCP” +“ Assign host name from DHCP address” Klik op “Next”

19) Vink hier beide aan “Allow users to manage the connection”+ “Start the connection at boot” Klik op “Next”.

20) Nu komt “Do you want to start the connction now” “Yes ” (is hier al aangevinkt) Klik “Next”

21) Nu even opletten, als alles goed is gegaan gaan de ledjes op de WL112 branden en de verbinding is er.

22) Wacht even met Finsh. Mocht het niet werken kan het zijn dat er een fout in het password of ergens gemaakt is.

23) Nu kun je even terug gaan door een paar keer op “Previous” te klikken, en je komt dan een veldje tegen waar je kunt zien wie er in de “Lucht”is en als nog kiezen, door er op te klikken.

24) Opmerking: bij mij werkt deze methode ook op andere computers, wel gebruik dan steeds de WL112 Wireless die in het PCMCIA slot past, zet ook het inwendige draadloos netwerk (als deze er in zit) even uit. Hierdoor krijg je minder foutmeldingen, of als je geluk hebt dat de juiste chipset aanwezig is zal deze zonder meer herkend worden.

Nog even een opmerking, Op mijn dual-core met Mandriva 2006.0 er op loopt de MCN LIVE CD van Cherbourg ook prima via de USB adapter-Modem die bij het pakket van @Home geleverd werd. Ik hoop dat het toch duidelijk is maar zelf ben ik verrast door de snelle en probleemloze installatie van deze LIVE CD

Persoonlijke instellingen
MandrivaClub.NL